TNPW2512232KBEEG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW2512232KBEEG
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 232K OHM 0.1% 1/2W 2512
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
6.2992mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
500mW
Composition :
Thin Film
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
232kOhms
Supplier Device Package :
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power Rating :
500mW
Height :
762μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.0988mm
Datasheets
TNPW2512232KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512232KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 232kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C