TNPW251222K1BEEY
Mfr.Part #
TNPW251222K1BEEY
Description
RES 22.1K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
2512 (6432 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
22.1kOhms
Tolerance :
±0.1%
Length :
6.2992mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.0988mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Height :
762μm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Datasheets
TNPW251222K1BEEY
Vishay / Dale TNPW251222K1BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C