TNPW2512226RBEEY
Mfr.Part #
TNPW2512226RBEEY
Description
RES 226 OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
3.0988mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Thin Film
Length :
6.2992mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Supplier Device Package :
Height :
762μm
Resistance :
226Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW2512226RBEEY
Vishay / Dale TNPW2512226RBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 226Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C