TNPW2512221KBEEY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW2512221KBEEY
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 221K OHM 0.1% 1/2W 2512
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
TNPW e3
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
221kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Datasheets
TNPW2512221KBEEY
Vishay / Dale TNPW2512221KBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 221kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C