TNPW251220K5BEEY
Mfr.Part #
TNPW251220K5BEEY
Description
RES 20.5K OHM 0.1% 1/2W 2512
Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
20.5kOhms
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
762μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Width :
3.0988mm
Length :
6.2992mm
Datasheets
TNPW251220K5BEEY
Vishay / Dale TNPW251220K5BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 20.5kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C