TNPW2512205KBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512205KBEEG
Description
RES 205K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Max Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
205kOhms
1 (Unlimited)
Width :
3.0988mm
Height :
762μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
6.2992mm
Power Rating :
500mW
Datasheets
TNPW2512205KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512205KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 205kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C