TNPW2512200KBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512200KBEEG
Description
RES 200K OHM 0.1% 1/2W 2512
Supplier Device Package :
Length :
6.2992mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Height :
762μm
Resistance :
200kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Moisture Resistant
Width :
3.0988mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW2512200KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512200KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 200kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C