TNPW25121K80BEEY
Mfr.Part #
TNPW25121K80BEEY
Description
RES 1.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.8kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Datasheets
TNPW25121K80BEEY
Vishay / Dale TNPW25121K80BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.8kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C