TNPW25121K74BEEY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW25121K74BEEY
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.74K OHM 0.1% 1/2W 2512
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
1.74kOhms
Power Rating :
500mW
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Series :
TNPW e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
TNPW25121K74BEEY
Vishay / Dale TNPW25121K74BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.74kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C