TNPW25121K37BEEY
Mfr.Part #
TNPW25121K37BEEY
Description
RES 1.37K OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Resistance :
1.37kOhms
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW25121K37BEEY
Vishay / Dale TNPW25121K37BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.37kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C