TNPW25121K20BEEY
Mfr.Part #
TNPW25121K20BEEY
Description
RES 1.2K OHM 0.1% 1/2W 2512
2512 (6432 Metric)
Published :
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Feature :
Resistance :
1.2kOhms
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW25121K20BEEY
Vishay / Dale TNPW25121K20BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.2kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C