TNPW25121K20BEEG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW25121K20BEEG
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.2K OHM 0.1% 1/2W 2512
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Other Names :
TNPW2512 1K2 0.1% T9 E67 E3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Features :
Moisture Resistant
Brand :
Amphenol Positronic
Subcategory :
D-Sub Connectors
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Series :
TNPW e3
Failure Rate :
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Composition :
Thin Film
Resistance :
1.2 kOhms
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.030 (0.75mm)
Tolerance :
±0.1%
Positronic
Number of Terminations :
2
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Datasheets
TNPW25121K20BEEG
Vishay / Dale TNPW25121K20BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.2 kOhms, 0.5W, 1/2W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C