TNPW25121K18BEEG
Mfr.Part #
TNPW25121K18BEEG
Description
RES 1.18K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
762μm
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
1.18kOhms
Length :
6.2992mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
500mW
Width :
3.0988mm
Datasheets
TNPW25121K18BEEG
Vishay / Dale TNPW25121K18BEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.18kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C