TNPW25121K15BEEY
Mfr.Part #
TNPW25121K15BEEY
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 1.15K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Resistance :
1.15kOhms
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW25121K15BEEY
Vishay / Dale TNPW25121K15BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.15kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C