TNPW2512196KBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512196KBEEG
Description
RES 196K OHM 0.1% 1/2W 2512
TNPW e3
Height :
762μm
Width :
3.0988mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
196kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Supplier Device Package :
Length :
6.2992mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW2512196KBEEG
Vishay / Dale TNPW2512196KBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 196kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C