TNPW251218K2BEEY
Mfr.Part #
TNPW251218K2BEEY
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/2W 2512
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Length :
6.2992mm
Height :
762μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Width :
3.0988mm
Resistance :
18.2kOhms
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW251218K2BEEY
Vishay / Dale TNPW251218K2BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C