TNPW251216K5BEEY
Mfr.Part #
TNPW251216K5BEEY
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 16.5K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
16.5kOhms
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Height :
762μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
6.2992mm
Width :
3.0988mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Datasheets
TNPW251216K5BEEY
Vishay / Dale TNPW251216K5BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 16.5kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C