TNPW2512147RBEEG
Mfr.Part #
TNPW2512147RBEEG
Description
RES 147 OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
147Ohms
Tolerance :
±0.1%
Height :
762μm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
500mW
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
6.2992mm
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
3.0988mm
Datasheets
TNPW2512147RBEEG
Vishay / Dale TNPW2512147RBEEG
TNPW e3 Series, Thin Film, 147Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C