TNPW251212K4BHEY
Mfr.Part #
TNPW251212K4BHEY
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 12.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
500mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Height :
762μm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
6.2992mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Contact Plating :
Tin
Width :
3.0988mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
12.4kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW251212K4BHEY
Vishay / Dale TNPW251212K4BHEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 12.4kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C