TNPW2512110RBEEY
Mfr.Part #
TNPW2512110RBEEY
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 110 OHM 0.1% 1/2W 2512
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
6.2992mm
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
3.0988mm
Resistance :
110Ohms
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
TNPW2512110RBEEY
Vishay / Dale TNPW2512110RBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 110Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C