TNPW201095R3BEEF
Mfr.Part #
TNPW201095R3BEEF
Description
RES 95.3 OHM 0.1% 2/5W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
5.0038mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
95.3Ohms
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
400mW
Power Rating :
400mW
Datasheets
TNPW201095R3BEEF
Vishay / Dale TNPW201095R3BEEF
TNPW e3 Series, Thin Film, 95.3Ohms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C