TNPW201090K9BEEF
Mfr.Part #
TNPW201090K9BEEF
Description
RES 90.9K OHM 0.1% 2/5W 2010
Tolerance :
±0.1%
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
5.0038mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
400mW
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
400mW
Resistance :
90.9kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW201090K9BEEF
Vishay / Dale TNPW201090K9BEEF
TNPW e3 Series, Thin Film, 90.9kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C