TNPW2010887RDEEY
Mfr.Part #
TNPW2010887RDEEY
Description
RES 887 OHM 0.5% 2/5W 2010
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Power Rating :
400mW
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4892mm
Max Power Dissipation :
400mW
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Resistance :
887Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
5.0038mm
Datasheets
TNPW2010887RDEEY
Vishay / Dale TNPW2010887RDEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 887Ohms, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -55°C~155°C