TNPW20107K15BETF
Mfr.Part #
TNPW20107K15BETF
Description
RES 7.15K OHM 0.1% 2/5W 2010
Max Power Dissipation :
400mW
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e0
Height :
762μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
400mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
7.15kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
300V
Datasheets
TNPW20107K15BETF
Vishay / Dale TNPW20107K15BETF
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 7.15kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~125°C