TNPW2010750RBEEY
Mfr.Part #
TNPW2010750RBEEY
Description
RES 750 OHM 0.1% 2/5W 2010
2
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
750Ohms
Power Rating :
400mW
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.4892mm
Length :
5.0038mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW2010750RBEEY
Vishay / Dale TNPW2010750RBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 750Ohms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C