TNPW20106K81BETF
Mfr.Part #
TNPW20106K81BETF
Description
RES 6.81K OHM 0.1% 2/5W 2010
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
400mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Published :
Length :
5.0038mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
400mW
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.4892mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
6.81kOhms
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Datasheets
TNPW20106K81BETF
Vishay / Dale TNPW20106K81BETF
TNPW Series, Thin Film, 6.81kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~125°C