TNPW2010698KBEEY
Mfr.Part #
TNPW2010698KBEEY
Description
RES 698K OHM 0.1% 2/5W 2010
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Max Power Dissipation :
400mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
698kOhms
Width :
2.4892mm
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Power Rating :
400mW
Length :
5.0038mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW2010698KBEEY
Vishay / Dale TNPW2010698KBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 698kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C