TNPW2010681RBEEY
Mfr.Part #
TNPW2010681RBEEY
Description
RES 681 OHM 0.1% 2/5W 2010
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Width :
2.4892mm
Length :
5.0038mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
400mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power Rating :
400mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
681Ohms
Datasheets
TNPW2010681RBEEY
Vishay / Dale TNPW2010681RBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 681Ohms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C