TNPW2010511RBEEY
Mfr.Part #
TNPW2010511RBEEY
Description
RES 511 OHM 0.1% 2/5W 2010
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
400mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
400mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
511Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
762μm
Length :
5.0038mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Width :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Datasheets
TNPW2010511RBEEY
Vishay / Dale TNPW2010511RBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 511Ohms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C