TNPW20104K22BETF
Mfr.Part #
TNPW20104K22BETF
Description
RES 4.22K OHM 0.1% 2/5W 2010
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION
Pbfree Code :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.22kOhm
Height :
762μm
JESD-609 Code :
e0
Published :
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Series :
TNPW
Max Power Dissipation :
400mW
Working Voltage :
300V
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Surface Mount :
yes
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
400mW
Datasheets
TNPW20104K22BETF
Vishay / Dale TNPW20104K22BETF
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~125°C