TNPW2010324RBEEF
Mfr.Part #
TNPW2010324RBEEF
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 324 OHM 0.1% 2/5W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
400mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Length :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Resistance :
324Ohms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Height :
762μm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.4892mm
Power Rating :
400mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW2010324RBEEF
Vishay / Dale TNPW2010324RBEEF
TNPW e3 Series, Thin Film, 324Ohms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C