TNPW201022K0BEEY
Mfr.Part #
TNPW201022K0BEEY
Description
RES 22K OHM 0.1% 2/5W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Width :
2.4892mm
Resistance :
22kOhms
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Length :
5.0038mm
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
400mW
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Power Rating :
400mW
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW201022K0BEEY
Vishay / Dale TNPW201022K0BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 22kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C