TNPW201021K5BEEY
Mfr.Part #
TNPW201021K5BEEY
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 21.5K OHM 0.1% 2/5W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
400mW
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Supplier Device Package :
Resistance :
21.5kOhms
Datasheets
TNPW201021K5BEEY
Vishay / Dale TNPW201021K5BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 21.5kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C