TNPW20101K37BEEY
Mfr.Part #
TNPW20101K37BEEY
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 1.37K OHM 0.1% 2/5W 2010
1 (Unlimited)
Width :
2.4892mm
Resistance :
1.37kOhms
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Length :
5.0038mm
Height :
762μm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power Rating :
400mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
400mW
Published :
Datasheets
TNPW20101K37BEEY
Vishay / Dale TNPW20101K37BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.37kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C