TNPW20101K33BEEY
Mfr.Part #
TNPW20101K33BEEY
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 1.33K OHM 0.1% 2/5W 2010
2
Length :
5.0038mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
400mW
Width :
2.4892mm
Power Rating :
400mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
762μm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Resistance :
1.33kOhms
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Datasheets
TNPW20101K33BEEY
Vishay / Dale TNPW20101K33BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.33kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C