TNPW2010180KBEEY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW2010180KBEEY
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 180K OHM 0.1% 2/5W 2010
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
5.0038mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Resistance :
180kOhms
Supplier Device Package :
Published :
Width :
2.4892mm
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
762μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
400mW
Composition :
Thin Film
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Max Power Dissipation :
400mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW2010180KBEEY
Vishay / Dale TNPW2010180KBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 180kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C