TNPW201016K5BETF
Mfr.Part #
TNPW201016K5BETF
Description
RES 16.5K OHM 0.1% 2/5W 2010
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Length :
5.0038mm
Resistance :
16.5kOhms
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Width :
2.4892mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
400mW
Max Power Dissipation :
400mW
Datasheets
TNPW201016K5BETF
Vishay / Dale TNPW201016K5BETF
TNPW Series, Thin Film, 16.5kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~125°C