TNPW201010K5BEEF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW201010K5BEEF
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10.5K OHM 0.1% 2/5W 2010
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Positronic
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.4W, 2/5W
Resistance :
10.5 kOhms
Other Names :
TNPW2010 10K5 0.1% T9 E02 E3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.030 (0.75mm)
Size / Dimension :
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Failure Rate :
Brand :
Amphenol Positronic
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
TNPW201010K5BEEF
Vishay / Dale TNPW201010K5BEEF
TNPW e3 Series, Thin Film, 10.5 kOhms, 0.4W, 2/5W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C