TNPW201010K0BEEY
Mfr.Part #
TNPW201010K0BEEY
Description
RES 10K OHM 0.1% 2/5W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Length :
5.0038mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
10kOhms
Max Power Dissipation :
400mW
762μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power Rating :
400mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.4892mm
Datasheets
TNPW201010K0BEEY
Vishay / Dale TNPW201010K0BEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C