TNPW2010107KBEEY
Mfr.Part #
TNPW2010107KBEEY
Description
RES 107K OHM 0.1% 2/5W 2010
Series :
TNPW e3
Resistance :
107kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5.0038mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Supplier Device Package :
Height :
762μm
Width :
2.4892mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Published :
Power Rating :
400mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
400mW
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW2010107KBEEY
Vishay / Dale TNPW2010107KBEEY
TNPW e3 Series, Thin Film, 107kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C