TNPW2010100RBETY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW2010100RBETY
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 0.1% 2/5W 2010
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Construction :
Chip
Power Rating :
400mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Series :
TNPW
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Height :
762μm
Number of Terminations :
2
Resistance :
100Ohm
Max Power Dissipation :
400mW
Radiation Hardening :
No
Working Voltage :
300V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 300V
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C