TNPW12109K76FETA
Mfr.Part #
TNPW12109K76FETA
Description
RES 9.76K OHM 1% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
1210 (3225 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
9.76kOhms
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power Rating :
330mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
TNPW12109K76FETA
Vishay / Dale TNPW12109K76FETA
TNPW Series, Thin Film, 9.76kOhms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~125°C