TNPW1210909RBETA
Mfr.Part #
TNPW1210909RBETA
Description
RES 909 OHM 0.1% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.4384mm
Resistance :
909Ohms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Height :
762μm
Length :
3.2004mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
333mW
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
330mW
Factory Lead Time :
21 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW1210909RBETA
Vishay / Dale TNPW1210909RBETA
TNPW Series, Thin Film, 909Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C