TNPW12108K87BETA
Mfr.Part #
TNPW12108K87BETA
Description
RES 8.87K OHM 0.1% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.4384mm
2
Height :
762μm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
8.87kOhms
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power Rating :
330mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
333mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Length :
3.2004mm
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Composition :
Thin Film
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW12108K87BETA
Vishay / Dale TNPW12108K87BETA
TNPW Series, Thin Film, 8.87kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C