TNPW121086K6BETA
Mfr.Part #
TNPW121086K6BETA
Description
RES 86.6K OHM 0.1% 1/3W 1210
Size / Dimension :
0.126 L x 0.096 W (3.20mm x 2.45mm)
Series :
1MA TO-5
Height - Seated (Max) :
0.030 (0.75mm)
Tradename :
M39016
Product :
Military/Aerospace Relays
Product Category :
Industrial Relays
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Type :
Industrial Relays
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Subcategory :
Relays
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
1 (Unlimited)
Other Names :
TNPW1210 86K6 0.1% T9 RT1
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
86.6 kOhms
TE Connectivity
Failure Rate :
Brand :
TE Connectivity / CII
Supplier Device Package :
Features :
Military
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Datasheets
TNPW121086K6BETA
Vishay / Dale TNPW121086K6BETA
1MA TO-5 Series, Thin Film, 86.6 kOhms, 0.333W, 1/3W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C