TNPW121080R6BEEN
Mfr.Part #
TNPW121080R6BEEN
Description
RES 80.6 OHM 0.1% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
2.4384mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
762μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
80.6Ohms
Max Power Dissipation :
333mW
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Series :
TNPW e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
330mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW121080R6BEEN
Vishay / Dale TNPW121080R6BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 80.6Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C