TNPW121080K6BETA
Mfr.Part #
TNPW121080K6BETA
Description
RES 80.6K OHM 0.1% 1/3W 1210
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Height :
762μm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
80.6kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
330mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.4384mm
Max Power Dissipation :
333mW
Length :
3.2004mm
Feature :
Military
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Datasheets
TNPW121080K6BETA
Vishay / Dale TNPW121080K6BETA
TNPW Series, Thin Film, 80.6kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~125°C