TNPW12107K50BYEA
Mfr.Part #
TNPW12107K50BYEA
Description
RES 7.5K OHM 0.1% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Power Rating :
330mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
7.5kOhms
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW12107K50BYEA
Vishay / Dale TNPW12107K50BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 7.5kOhms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C