TNPW1210750RBEEN
Mfr.Part #
TNPW1210750RBEEN
Description
RES 750 OHM 0.1% 1/3W 1210
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
750Ohms
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
1210 (3225 Metric)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Datasheets
TNPW1210750RBEEN
Vishay / Dale TNPW1210750RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 750Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C