TNPW1210750RBEEA
Mfr.Part #
TNPW1210750RBEEA
Description
RES 750 OHM 0.1% 1/3W 1210
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
Width :
2.4384mm
Number of Terminations :
2
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
330mW
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
762μm
Resistance :
750Ohms
Max Power Dissipation :
333mW
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW1210750RBEEA
Vishay / Dale TNPW1210750RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 750Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C